ERZURUM OLUR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YGS BAŞVURULARI BAŞLADI. BAŞVURULAR 05- 19 OCAK TARİHLERİ ARASINDA.

YGS´ye başvuru 5 Ocak´ta başlayıp 19 Ocak 2015´te sona erecek. Başvuruları ÖSYM´nin başvuru merkezleri, sınav koordinatörlükleri veya bireysel olarak internet üzerinden yapılabilecek. http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2015/YGS/2015_OSYS_KILAVUZ.pdf
YGS BAŞVURULARI BAŞLADI. BAŞVURULAR 05- 19 OCAK TARİHLERİ ARASINDA.

      YGS´ye başvuru 5 Ocak´ta başlayıp 19 Ocak 2015´te sona erecek. Başvurular ÖSYM´nin başvuru merkezleri, sınav koordinatörlükleri veya bireysel olarak internet üzerinden yapılabilecek.


http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2015/YGS/2015_OSYS_KILAVUZ.pdf


"Adaylar, 2015 ÖSYS katılabilmek için 5-19 Ocak 2015 tarihleri arasında ÖSYM´nin başvuru merkezleri, sınav koordinatörlükleri veya bireysel olarak internet üzerinden başvurularını yapabileceklerdir. Başvurunuzda alacağınız kişisel şifre ve T.C. kimlik numaranızla tüm işlemlerinizi ÖSYM´nin internet sayfasından takip edebilirsiniz. Başvuru işleminizin tamamlanabilmesi için ÖSYS başvuru ücretini 5-20 Ocak 2015 tarihleri arasında anlaşmalı bankalar aracılığıyla ya da www.osym.gov.tr adresindenki ödemeler sekmesinden yatırmanız gerekmektedir.

        2015-ÖSYS’ye başvurular 5-19 Ocak arasında yapılacak.  2015-2016 öğretim yılında ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme veya ilgili kurumlarca düzenlenecek özel yetenek sınavı sonucu yükseköğretim programlarına yerleştirme işlemine alınacak tüm adayların 2015-ÖSYS’ye başvuru yapması gerekiyor.


        Lise veya dengi okullarda son sınıfta okuyan, ortaöğretim kurumlarının son sınıflarında beklemeli durumda olanlar, lise mezunları ile ortaöğrenimlerini yurtdışında tamalamış olanlar 2015-ÖSYS’ye başvuru yapabilecek. Adayların internet, başvuru merkezleri veya sınav koordinatörlükleri aracılığıyla başvurusunu tamamladıktan sonra ilgili bankalara ücretini yatırması gerekiyor. Ücretini yatırmayanların başvurusu geçersiz sayılacak.

        ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı olan adaylardan işlemini bir başvuru merkezinde yapacak olanların, bu merkezlere gitmeden önce ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresine TC kimlik numarası ve şifreleri ile giriş yaparak sistemde kayıtlı olan bilgilerini kontrol etmeleri gerekiyor.

Cumhuriyet Caddesi No 35/1 Olur ERZURUM - 0 (442) 841 22 05 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.