ERZURUM OLUR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKULLARIMIZIN PARKI EĞİTİMİMİZİN FARKI OLSUN SODES PROJEMİZ TAMAMLANMA AŞAMASINDA

OKULLARIMIZIN PARKI EĞİTİMİMİZİN FARKI OLSUN SODES PROJEMİZ TAMAMLANMA AŞAMASINDA

         İLÇEMİZ MERKEZ VE KÖY İLKOKUL BAHÇELERİNDE ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN ÇOCUK OYUN PARKLARI BULUNMAMAKTADIR. PROJEMİZ; ÖNCELİKLE EĞİTİMİNE DEVAM EDEN ÇOCUKLARIMIZ, ÖZELLİKLE DE KIZ ÇOCUKLARIMIZIN OKULLAŞMASINA KATKI SAĞLAYARAK OKULLARIMIZI KENDİLERİ İÇİN DAHA CAZİP HALE DÖNÜŞTÜRMEYİ HEDEFLEMEKTEDİR.YİNE PROJEMİZ, İLÇEMİZİN SOSYO EKONOMİK VE SOSYO KÜLTÜREL GELİŞİMİNE YÖNELİK OLDUĞU GERÇEĞİYLE, OKULUN FOBİ OLMAKTAN ÇIKTĞI, DAHA ÇOK SAHİPLENİLDİĞİ,EĞİTİMDE OYUNUN VAZGEÇİLMEZ VARLIĞI, ZİHİNSEL GELİŞİMİN BEDENSEL GELİŞİMLE BERABER İLERLEDİĞİ BİLİMSEL TESPİTLERİYLE HAREKET EDİLEREK OYUN PARKIYLA BERABER BİR EĞİTİM PROJESİDİR.ÇOCUKLARIMIZIN SOSYALLEŞMESİNİN ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK ETKENLERDEN OLAN OYUN PARKI VE ALANLARININ OLMAMASI SORUNU PROJEMİZLE ÇÖZÜLECEKTİR. BİRTAKIM MAĞDURİYETLERİ VE MAHRUMİYETLERİ YAŞAYAN KÖY ÇOCUKLARIMIZIN OYUN VE EĞLENCE ALANLARINA KAVUŞMALARI, ONLARI DAHA MUTLU, OKULA DAHA BAĞLI VE DAHA GÜVENLİ BÜYÜMELERİNİ TEMİN EDEREK, ŞEHİRDEKİ ÇOCUKLARIN İMKANLARINA KAVUŞTUKLARI BİLİNCİYLE EĞİTİM VE GELİŞİMDEKİ REKABETE EZİLMEYECEKLERİ SONUCUNU DA DOĞURACAKTIR. 1 KÖY VE 3 İLÇE MERKEZİNDEKİ OKULDA KURULACAK OLAN OYUN ALAN VE PARKLARI ÇOCUKLARIMIZIN ÖZLEM VE ÖZENTİLERİNİ SONA ERDİRECEKTİR.

       AYRICA PROJE KAPSAMINDA İLÇE MERKEZİMİZDEKİ İKİ İLKÖĞRETİM OKULUMUZ BAHÇESİNDE BULUNAN İKİ AÇIK SPOR ALANIMIZIN SUNİ ÇİM SAHAYA DÖNÜŞTÜRÜLEREK, ÇOK AMAÇLI SPOR ALANINA DÖNÜŞTÜRÜLMESİDE GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.PROJEMİZ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ PROJE KOORDİNATÖRÜ ŞUBE MÜDÜRÜMÜZ ADEM ŞENYURT TAARFINDAN YÜRÜTÜLMEKTEDİR.

 

Cumhuriyet Caddesi No 35/1 Olur ERZURUM - 0 (442) 841 22 05 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.