ERZURUM OLUR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN YARIYIL TATİL MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN YARIYIL TATİL MESAJI

 

 YARIYIL MESAJI

           Bugün 2015 – 2016 eğitim öğretim yılı I. döneminin sonuna geldik. Ancak her bitiş yeni bir başlangıcı da beraberinde getirir. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, gelecek geçmiş üzerine kurulur. Öğrencilerimiz de yarıyıl tatilinde yapacakları iç muhasebeyle I. dönemi değerlendirme şansı bulacaklardır. Bu vesileyle öğrencilerimizin II. döneme daha dinamik başlayacağına ve gelecekteki hedefleri için daha azimli ve kararlı olacaklarına inanıyorum.

Sevgili Öğrenciler;

           Notlarınız ne olursa olsun umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi diri tutarak iyi bir tatil geçirin. Tatilinizi bir boşluk olarak değil aksine eksiklerinizi tamamlayacağınız, kitap okuyacağınız, faydalı bilgiler edineceğiniz bir zaman dilimi olarak değerlendirmelisiniz. Unutmayınız ki, "İlim talebi için yola çıkan kimse dönünceye kadar Allah yolundadır."Karne, sizin akademik performansınızın bir göstergesidir; kişiliğinizin değil. Notlarınızdan memnun değilseniz, çalışma alışkanlığınızı ve düzeninizi gözden geçirerek çabanızı arttırabilirsiniz. Unutmayınız ki karneniz nasıl olursa olsun sizler anne-babanızın ve öğretmenlerinizin en değerli varlıklarısınız.

Kıymetli Veliler;

             Çocuklarımızı sadece dönem veya yılsonunda aldıkları notlarla değerlendirmeyiniz. Bazı öğrencilerimizin karnelerinde arzu edilmeyen notlar olabilir.Ancak bu, çocuklarımızın sistemli ve düzenli çalışmalarıyla her zaman telafi edilebilecekleri bir durumdur. Önemli olan güzel ahlaklı bireyler yetiştirmektir. Ahlak bilinci yerinde olan bir öğrencinin hayatta başarısız olması düşünülemez. Hz. Ali´nin "İnsanlarla iyi geçin, güzel ahlak ile muhatap ol." sözü ile Yunus Emre´nin "İlla edep, illa edep." sözü ahlak kavramını insani değerler içinde birinci sıraya koymaktadır.

Yavrularımızı doğruluktan ayrılmayan, kimsenin hakkını ve hukukunu gasp etmeyen, vatanına milletine hayırlı bireyler olarak yetiştirmeliyiz.

Kıymetli Öğretmenler;

          Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz çocuklarımız sizlerin eseri olacaktır. Öğrencilerinize tatili dinlenerek, kitap okuyarak, ailesi ile birlikte sosyal ve kültürel etkinliklere katılarak zaman geçirmelerini tavsiye edin.

          Bu duygu ve düşüncelerle, karnelerin öğrencilerimiz, aileler ve öğretmenler için hayırlı, bundan sonraki dönemlerde de daha güzel başarılara vesile olmasını diliyor, huzur dolu bir tatil geçirmenizi temenni ediyorum.Dönem boyunca çalışan gayret eden tüm idareci. öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik eder iyi tatiller dilerim.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Halil İbrahim GÜNEY

                                                                                                                                                                                                                  Olur İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 Yayın: 23.01.2015 - Güncelleme: 03.02.2015 - 09:40 - Görüntülenme: 74 

Cumhuriyet Caddesi No 35/1 Olur ERZURUM - 0 (442) 841 22 05 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.