ERZURUM OLUR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

iİLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN ORTAK SINAV(TEOG) MESAJI

2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BİRİNCİ DÖNEMİNDE 23-24 KASIM TARİHLERİNDE ORTAOKUL SEKİZİNCİ SINIF ÖĞRENCİLERİNİN TEMEL EĞİTİMDEN ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ SİSTEMİ KAPSAMINDA GİRECEĞİ BİRİNCİ ORTAK SINAVLAR ÖNCESİNDE, İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MESAJ YAYINDADI
iİLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN ORTAK SINAV(TEOG) MESAJI

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim GÜNEY´İn Ortak Sınavlar(TEOG) Mesajı


Sevgili Öğrenciler, Değerli Veliler, Saygıdeğer Öğretmenlerim;

23-24 Kasım tarihlerinde 8.Sınıf öğrencilerinin katılacağı Ortaöğretime Geçiş Sistemi Kapsamında Türkiye genelinde Merkezi ortak sınavların ilkini gerçekleştireceğiz.

Ortaokulların 8’inci sınıflarında Türkçe, matematik, fen ve teknoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. inkılâp tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil dersleri için dönemsel olarak yapılan sınavlardan, iki yazılısı olan derslerden birincisi, üç yazılısı olan derslerden ikincisi ortak sınavlar şeklinde yapılmaktadır. Bu sınav, İlçemizde 2 okulda 4 salonda 69 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilecektir.

  

Öğrenciler Sınavlarda Birinci gün(23 Kasım 2016(Çarşamba); Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden, ikinci gün (24 Kasım 2016 Perşembe); Fen ve Teknoloji, T.C. inkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil derslerinden sınava gireceklerdir.

 

Sevgili Öğrenciler;

Unutmayınız ki, bu sınavlar; kişiliğimizi, zekâmızı, değerli olup olmadığımızı belirleyen bir araç değildir. Derslerimizde neyi ne kadar öğrendiğimizi ölçen, bize kazanmış olduğumuz bilgilerin değerlendirilmesi, eksik olduğumuz konuların fark edilmesi ve böylece daha planlı ve aralıklı çalışarak zamanımızı etkili kullanmamıza fırsat veren bir uygulamadır. Asla zekâmızın bir göstergesi, geleceğimizin tek belirleyicisi değildir. Özellikle uykusuz kalıp bedenimizi ve ruhumuzu zayıf düşüren, bizi strese sokan bir süreç hiç değildir. Olmamalıdır da…

 

Değerli Veliler;

Bu sınav tek belirleyici değildir. 6, 7 ve 8. sınıf yılsonu başarı puanları ve 8.sınıf ortak sınav puanı ortalaması toplanacak, elde edilen toplam ikiye bölünecek ve 500 üzerinden ortaöğretime yerleştirme puanı belirlenecektirÖzetle Çocuklarımızın Üç yıllık çalışmasının ortalaması alınarak Ortaöğretime Yerleştirme puanı belirlenecek. Bu nedenle çocuklarınızı herhangi bir stres, heyecan ve telaşa sokmadan ve özel bir hazırlık yapmadan diğer günlerdeki gibi gönderiniz okuluna.

Çocuğunuzla birlikte, sadece bu sınav için değil öğretim hayatı boyunca uygulayabileceği bir çalışma planı oluşturunuz. Çocuğunuzun; zamanını planlayarak, uygun çalışma ortamı hazırlayarak, not tutmasını, derste aktif katılıp dinlemesini, özet çıkararak, belli aralıklarla tekrar edip hafızasını güçlendirmesini ve başaracağına inanmasını sağlayacak bir plan oluşturunuz ve uygulayınız.

Çocuğumuzun sınavdan düşük puan alması, dünyanın sonu değildir. İlgi yetenek ve becerileri doğrultusunda, okulun ilgili öğretmenlerinden de (rehber öğretmen, sınıf ve branş öğretmenleri) destek alarak doğru yönlendirmeler yapabilirsiniz.

 

Saygıdeğer Öğretmenlerim;

Sizlerin;  bu sınavın sorunsuz bir şekilde tamamlanması, emek verdiğimiz, yetiştirdiğimiz öğrencilerimizin güven ve huzur içerisinde sınavı bitirmeleri için üzerinize düşen görevleri hakkıyla yerine getireceğinize inancım tamdır.

 

Hepinize şimdiden teşekkür ediyor, sınavın ilçemiz için hayırlı, uğurlu ve başarılı olmasını diliyorum.

Cumhuriyet Caddesi No 35/1 Olur ERZURUM - 0 (442) 841 22 05 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.