ERZURUM OLUR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 KASIM KUTLAMA PROGRAMI

Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul buyurdukları 24 Kasım Öğretmenler gününün 34. yılı kutlama proramı münasebetiyle, kutlama programı İlçe Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Halil İbrahim GÜNEY ve Şube Müdürü Vekili Adem ŞENYIRT´un sabah 08:00 itibariyle okul ve kurumları ziyaretiyle başladı, saat 10:00 da tüm idareci ve öğretmenlerin katılımıyla Atatürk anıtına çelenk konuldu.Akabinde öğretmenevi lokalinde birlikte oturularak tebrikler kabül edildi. Saat 10:30 itibariyla Kaymakam Bey´in iştirakleriyle şehit öğretmen aileleri, emekli öğretmenler evrerinde ziyaret edildi.Merhum öğretmenlerimiz kabirleri başında anıldı.Köy okulumuz ziyaret edildi.Program kapsamında saat 17:30 tertip edilen akşam yemeğinin ardından 18:30 da TOKİ YBO çok amaçlı salonunda kutlama programı icra edildi.
24 KASIM KUTLAMA PROGRAMI


 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA PROGRAMI

 

            Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul buyurdukları 24 Kasım Öğretmenler gününün 34. yılını kutlamanın büyük heyecan ve mutluluğunu hissediyor, bu günü bütün öğretmenlerin Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün ilke ve inkılâpları etrafında toplandığı ve bunları korumak için yapılan AND’ın gönülden tazelendiği gün olarak idrak etmeye hazırlanıyoruz.

 

            YAPILACAK FAALİYETLER:

 

1)      24 Kasım 2014 Pazartesi günü saat 09.55’te ilçe merkezindeki okul ve kurumlarda görevli tüm idareci ve bu saat itibariyle dersi bulunmayan öğretmenler tüm okullarımızın bayrak flama gurupları ve 12 şer kişilik öğrenci gurupları ile Hükümet Konağı önünde hazır bulunacaklardır. Ayrıca Atatürk anıtındaki göndere bayrak çekme işini Olur MTAL öğrencileri (iki öğrenci) yapacaktır.

 

2)      24 Kasım 2014 Pazartesi günü saat 10.00’da Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ait çelenk İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Halil İbrahim GÜNEY tarafından konularak Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK ve Türk Milli Eğitimine hizmet etmiş olup, ebediyete intikal eden öğretmenlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşunda bulunulduktan sonra İstiklal Marşı okunacak ve alandaki göndere bayrak çekilecektir.

 

3)      Hükümet Konağı önündeki çelenk koyma töreninde sunuculuk görevi Olur Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Sadi ÜREYEN tarafından yürütülecek ve bu törene tüm idareci ve bu saat itibariyle dersi bulunmayan öğretmenler katılacaklardır.

 

4)      Çelenk koyma töreni sırasında Kaymakamlık Makamına ait ses yayın cihazı kullanılacak. Bu cihazın hazırlanması ve İstiklal Marşı’nın Bilgisayar aracılığı ile okunması,  Olur TOKİ Yatılı Bölge Ortaokulu Bilişim Teknolojileri öğretmeni Okan KOZ ve Kaymakamlık Makamı Özel Kalemde görevli Adem YALÇIN tarafından gerçekleştirilecektir.

 

5)      24 Kasım 2014 Pazartesi günü saat 10:30 itibariyle İlçe Milli Eğitim Müdürü ve okul/kurum müdürleri tarafından TOKİ YBO resmi hizmet aracı ile Şehit öğretmenlerimizin kabirleri ve Aileleri ile programa katılamayacak kadar yaşlı olan emekli öğretmenlerimiz evlerinde ziyaret edilecektir.

 

6)      Çelenk koyma töreninden sonra saat 17.30’ da TOKİ Yatılı Bölge Ortaokulu pansiyon yemekhanesinde akşam yemeği verilecek ve programın geri kalan bölümü saat 18.30’dan itibaren TOKİ Yatılı Bölge Ortaokulu Çok Amaçlı Salonunda icra edilecek olup, tüm öğretmenler ile davetliler saat 18.30 itibarı ile salonundaki yerlerini almış olacaklardır.

 

7)      Program çerçevesinde öğretmenlik görevine yeni başlamış öğretmenlerin toplu halde yemin töreni yapılacak ve bu tören Kazım Karabekir Ortaokulu Müdür Vekili Mehmet POLAT tarafından yönetilecektir.

 

8)      Öğretmenlik görevinde yeni başlamış olan bir öğretmenimiz öğretmenlik mesleği ile ilgili bir konuşma yapacaktır.(Olur ÇPAL-Sevinç TEKİN)

 

9)      Öğretmenler günü ile ilgili öğrenciler arasında yapılan ve öğretmenlik mesleğini konu alan Resim (İlkokul ), Şiir (İlkokul-Ortaokul) ve Kompozisyon (Lise) dallarındaki yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecektir.

 

10)  Katılmaları ve istemeleri halinde İlçemiz Kaymakamı Sayın Fatih DÜLGEROGLU konuşmalarını sunacaktır.

 

11) Şiir dalında birinci olan öğrenci şiirini okuyacaktır.

 

12) Kompozisyon dalında birinci olan öğrenci kompozisyonunu okuyacaktır.

 

13) Katılmaları ve talep etmeleri halinde bir emekli öğretmenimiz konuşma yapacaktır.

 

14) Okul öğrenci gurubunun (YBO) müzik öğretmeni Fırat TAN eşliğin bağlama resitali dinlenecektir.

 

15) YBO öğretmenleri tarafından hazırlanan gösteri (tiyatro) sergilenecektir.

 

16) 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında emekliye ayrılan öğretmenimize (Sumura ÖZDEMİR) katılmaları halinde İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili tarafından plaket verilecektir.

 

17) K. Karabekir Ortaokulu bilişim teknolojileri öğretmeni Müzeyyen BUGÜL tarafından hazırlanan sinevizyon gösterisi izlenecektir.

 

18) Tertip edilen çekiliş kapsamında hediye çekilişinin yapılması.

 

19) 24 Kasım 201 Pazartesi günü saat 18.30’da ilçemiz Olur TOKİ Yatılı Bölge Ortaokulu Çok Amaçlı Salonunda başlayacak olan kutlama programı, Olur TOKİ YBO Türkçe öğretmeni Gültekin ÖKSÜZ ve Olur MTAL İngilizce öğretmeni Aylin VURAL tarafından sunulacaktır.

 

 

20) Öğretmenler günü nedeni ile hazırlanan programın icra edilmesi sırasında (yemek sonrasında program başlamadan önce) öğretmenlere ve davetlilere kuruyemiş ve meşrubat ikramı yapılacak, bu ikramın organizasyonu ve yemek programı (saat 17:30) TOKİ Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürlüğünce yürütülecektir. Yemek organizasyonu YBO ve ÇPAL müdürlükleri koordinesinde yürütülecektir.

 

 

21) 24 Kasım 2014 Pazartesi günü yapılacak olan Öğretmenler günü tören ve kutlamalarına başta Sayın Kaymakamımız olmak üzere tüm protokol üyeleri ve emekli öğretmenlerimiz davet edilecektir.

 

22) Bu programın uygulanması, her türlü düzeneğin hazırlanması, takibi ve sağlıklı bir şekilde sona ermesinden İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Vekili Adem ŞENYURT, Olur Toki Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü Salih AYDOĞDU, Öğretmenevi ve ASO Müdürü Erdal BEKTAŞ, HEM Müdür Vekili Necati YALÇIN, Kâzım Karabekir Ortaokulu Müdür Vekili Mehmet POLAT, Olur Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Orhan SÜZEN, Olur Çok Programlı Lisesi Müdürü Hurram AKINCI ve Olur Anaokulu Müdür Vekili Veli POLAT sorumlu olacaktır.

 

23) Bu program ilgililere görev, diğerlerine davetiye niteliğindedir.18/11/2014

 

 

 

 

Cumhuriyet Caddesi No 35/1 Olur ERZURUM - 0 (442) 841 22 05 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.