ERZURUM OLUR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA İLÇE VOLEYBOL TURNUVASI

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA İLÇE VOLEYBOL TURNUVASI

   2015 VOLEYBOL TURNUVASI

  İlçe Kaymakamlığımızca 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlama faaliyetleri kapsamında organize edilen Voleybol Turnuvası, Tertip Komitesince hazırlanan şartname doğrultusunda ilçe tüm resmi, özel kurum/kuruluş ve halkımızın katılımına açıktır.Turnuvaya son başvuru tarihi 15 Mayıs 2015 saat 15:00’dır.Başvurular İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yapılacaktır. 15 Mayıs 2015 Cuma günü saat 15:00’da tertip komitesi yürütme kurulu tarafından Olur Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğünde kura çekimi gerçekleştirilecek olup kura çekilişine her takımdan bir kişi katılacaktır. Müsabakalar 18-29 Mayıs 2015 Tarihleri arasında oynanacaktır. 

2015 YILI VOLEYBOL TURNUVASI ŞARTNAMESİ

 

1-Müsabakalarda “dönüş” kuralı hariç diğer tüm Voleybol oyun kuralları geçerlidir.

2-Turnuvaya son başvuru tarihi 15 Mayıs 2015 saat 15:00’dır.Başvurular İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yapılacaktır. 15 Mayıs 2015 Cuma günü saat 15:00’da tertip komitesi yürütme kurulu tarafından Olur Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğünde kura çekimi gerçekleştirilecek olup kura çekilişine her takımdan bir kişi katılacaktır. Müsabakalar 18-29 Mayıs 2015 Tarihleri arasında oynanacaktır. Kura çekim sonrası maç eşleştirmeleri yapılacak, maç tarihleri belirlenecektir. Turnuva takvimine ait tarihler gerekli görüldüğü takdirde Turnuva Tertip Komitesi tarafından değiştirilebilir.

3- Turnuvaya katılan takım sayısı 8’den az olması durumunda karşılaşmalar lig usulü tek devreli (her takım kendi arasında bir maç yapacak) düzenlenecektir ve dereceye giren takımlar maçlar sonunda en çok puanı toplayan takımdan itibaren sıralanacaktır. Katılımın 8 ve üzeri takım olması durumunda kura ile 2 gruba ayrılacak ve her iki grupta bulunan takımlar puan usulü tek devreli maçlar sonucunda; A Grubunun 1.’si ile B Grubun 2.’si, A Grubunun 2.’si ile B Grubun 1.’si Yarı Final Maçı yapacaklar ve her iki maçın galipleri kendi aralarında final maçı yapacaklar. Yarı Final Maçlarının mağlupları ise kendi aralarında 3.’lük-4.’lük maçı yapacaklardır.   Müsabakalarda grup maçları (grup oluşmazsa 5 set üzerinden)  3 set üzerinden oynanır ve 2 set kazanan maçı da kazanmış sayılır. Yarı Final ve Finalde maçlar 5 set üzerinden oynanır ve 3 set kazanan maçı da kazanmış sayılır.

4-Müsabakaların başlangıç saatinde hazır olmayan takımlar 15 dakika beklenir. Bu süre içerisinde hazır olmayan takımlar grup maçı ise 2-0, final maçı ise 3-0 hükmen yenik sayılır.

5-Takımlar; en az 6, en fazla 12 sporcu ile turnuvaya katılabilirler. 18 yaşından küçük oyuncuların turnuvaya katılımı için Veli İzin Belgesi ibraz şartı aranır. Turnuvada yer alan oyunculardan spor yapmasına engel bilinen veya bilinmeyen sağlık sorunları olanlar, her türlü sorumluluğu kabul ederek turnuvaya katılmayı kabul etmiş sayılırlar.

6-Tüm Müsabakalar hafta içi saat 17.00’dan sonra Olur ÇPAL veya K.Karabekir Ortaokulu voleybol sahalarında oynanacaktır.

7- Turnuva ilçe halkının katılımına açık olup resmi ve özel kurumlar da kendi kurum adıyla turnuvaya katılabilirler. Kurumundan yeterli sayıda Sporcu çıkaramayan takımlar, ikinci veya üçüncü  bir kurumla birleşerek takım oluşturabilirler.

8-Takım listelerinden, listede kaptan olarak belirtilen kişi sorumludur. Takım Listesinin teslimi esnasında listede yer alan her oyuncuya ait nüfus kağıdının ön yüzü fotokopisi de listeye ekli olarak teslim edilecektir. Tertip Komitesine teslim edilen listelere ekleme veya çıkarma yapılamaz.

9-Her takımın kaptanı müsabaka anında sahada bulunmak ve müsabaka başlamadan önce takım listesini doldurarak imzalayıp ve müsabaka hakemine teslim etmek zorundadır.

10- Turnuvaya katılan takım sayısı 8’den az olması durumunda karşılaşmalar lig usulü tek devreli (her takım kendi arasında bir maç yapacak) düzenlenecektir ve dereceye giren takımlar maçlar sonunda en çok puanı toplayan takımdan itibaren sıralanacaktır. Katılımın 8 ve üzeri takım olması durumunda kura ile 2 gruba ayrılacak ve her iki grupta bulunan takımlar puan usulü tek devreli maçlar sonucunda; A Grubunun 1.’si ile B Grubun 2.’si, A Grubunun 2.’si ile B Grubun 1.’si Yarı Final Maçı yapacaklar ve her iki maçın galipleri kendi aralarında final maçı yapacaklar. Yarı Final Maçlarının mağlupları ise kendi aralarında 3.’lük-4.’lük maçı yapacaklardır.   Müsabakalarda grup maçları 3 set üzerinden oynanır ve 2 set kazanan maçı da kazanmış sayılır. Yarı Final ve Finalde maçlar 5 set üzerinden oynanır ve 3 set kazanan maçı da kazanmış sayılır.

11-İtirazlar yazılı olarak tertip komitesine yapılacaktır. Tertip komitesi itiraz dilekçesinin kendilerine ulaşmasının ardından 1 gün içerisinde kararlarını açıklayacaktır.

12-Turnuvanın yürütülmesinden tertip komitesi sorumludur. Her türlü olay karşısında tertip komitesinin alacağı kararlar uygulanacaktır.

13-Takımlar Spor malzemelerini kendileri temin edeceklerdir. Spor salonunda sadece spor ayakkabısı giyilecektir. Dışarıda giyilen ayakkabılarla salona girilmesi kesinlikle yasaktır.

14-Turnuva kurallarına uymayan veya centilmenlik dışı davranan sporcular veya takımlar turnuvadan ihraç edilecektir.

15-Turnuvada dereceye giren ilk 3 takıma kupa sporcularına madalyalar verilecektir.

16-Turnuvaya katılacak takımlar; katılım ücreti olarak takım başına 50 TL’yi katılım listesiyle beraber son başvuru tarihine kadar Turnuva Tertip Komitesine teslim edeceklerdir. Toplanan katılım ücretleri; kupa, madalya, müsabaka topu vb. alımında kullanılacaktır.

17- Turnuvada maçları yönetecek hakem/hakemleri maç öncesinde Tertip Komitesi tarafından belirlenecektir.

18- Tertip Komitesi katılan tüm takımlara başarılar diler.

 

TERTİP KOMİTESİ

 

KOORDİNASYON KURULU

                                       Başkan

 

Fatih DÜLGEROGLU                Halil İbrahim GÜNEY                    Adem ŞENYURT

               Kaymakam                      İlçe Milli Eğitim Müdürü           İlçe Milli Eğitim Şube Md.

 

 YÜRÜTME KURULU

 

     Erdal BEKTAŞ                              Nejmi ATALAY                         Hurram AKINCI

Öğretmenevi ve ASO Md.           Halk Eğitim Merkezi Md.                  ÇPAL Müdürü

 

 

    Mehmet POLAT                    Doğan GÜNEŞ                         Emrah BUZ

                   K.Karabekir O. Md. Yrd.            K.K.O. Beden Eğitimi Öğrt.     ÇPAL Beden Eğitimi Öğrt.          

Cumhuriyet Caddesi No 35/1 Olur ERZURUM - 0 (442) 841 22 05 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.